kniha ze série Nómové

Velká jízda/Na cestu

(hlasů: 0, průměr: 0)

Hodnocení členů KTP
Koupit na talpress.cz
AnglickyPrvní vydání v češtiněDruhé vydání v češtiněSlovensky
NázevTruckersVelká jízdaNa cestuKoniec sveta v hypermarkete
AutorTerry PratchettTerry PratchettTerry PratchettTerry Pratchett
Autor obálkyJosh KirbyJosh KirbyJosh KirbyMark Beech
PřekladHelena HrychováJan KantůrekVladislav Gális
Rok vydání1989199620092016
VydavatelDoubledayMagnet PressNakladatelství TalpressVydavateľstvo Slovart
Počet stran196224210
ISBN80-85847-67-1978-80-7197-295-2978-80-556-2286-6

Anotace

Druhé vydání série o Nómech. První vydání vyšlo v nakladatelství Magnet Press pod názvem Velká jízda.

Pod podlahou Obchodu se rozprostírá svět deset centimetrů vysokých nómů, svět skrytý očím velkých lidí. Jak všichni nómové dobře ví, Obchod byl stvořen všemocným bří Arnoldové, aby v něm mohli spokojeně žít a našli v něm „Vše pod jednou střechou“. A tudíž nemůže existovat nic takového jako Zvenčí. Dává to dokonalý smysl. Tedy alespoň až do chvíle, kdy se objeví skupinka nómů, kteří přijeli na náklaďáku, tvrdí, že jsou Zvenčí, mluví o Dnech, Nocích, Sněhu a podobných bláznivých pověrách. A nakonec objeví ohromující zprávu – Obchod bude zbourán. Muskulín, jeden ze Zvenkovanů, musí vymyslet odvážný plán útěku, který, pokud se povede, navždy změní nómí pohled na svět.

Série

Informace o sérii

Nómové

Série Nómové je krátká trilogie určená pro děti o tvorech tak malých a tak rychlých, že je lidské oko není schopné zaznamenat. Tato malá skupina humanoidních tvorů žije v relativním poklidu v prostorách obchodního domu. Tento klid je však narušen ve chvíli kdy se dozvědí, že se má tento dům zbourat. A tak jim nezbývá, než se vydat hledat jiné místo, kde by mohli žít.

U nás tato série vyšla dvakrát. Nejprve v nakladatelství Magnetpress pod názvy Velká jízda, Velký boj a Velký let přeložené Hanou Hrychovou. O pár let později v nakladatelství Talpress v novém překladu od Jana Kantůrka pod jinými názvy Na cestu, Na nepříte, Na shledanou.

Knihy ze série