Filmy a seriály

Filmová tvorba podle knih Terryho Pratchetta se zde dělí do tří kategorií: TV filmy jsou filmy, které byly kvůli velké stopáži rozděleny do dvou dílů, aby byly vhodnější pro vysílání na televizních kanálech. Seriály jsou vícedílné série s díly nepřesahujícími jednu hodinu. Fanouškovské filmy jsou krátkometrážní filmy vytvořené fanoušky.

Seriály

Hlídka

2020
The Watch
Velká Británie Osm dílů po 42 minutách Osmidílný seriál inspirovaný postavami ze Zeměplochy.
Seriál
hraný
komedie
steampunk

Dobrá znamení

2019
Good Omens
Velká Británie Dvě série po šesti dílech (cca 50 minut) Televizní inscenace BBC Dobrá znamení, podle stejnojmenné knižní předlohy dvou světoznámých britských autorů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana.
Seriál
komedie
fantasy
hraný

Johnny a bomba

2006
Johnny and the Bomb
Velká Británie Tři díly po 40 minutách Johnny Maxwell a jeho parta kamarádů se díky paní Tachyonové, místní bezdomovkyni, dostanou do roku 1941, kde se snaží zachránit své město před bombou shozenou z německého nepřátelského letadla.
Seriál
hraný
komedie
sci-fi

Těžké melodično

1997
Soul Music
Velká Británie Sedm dílů po 25 minutách Animované zpracování zeměplošského románu Těžké melodično (Soul Music), převedené do sedmidílného seriálu ve stylu animace starých Dysneyho filmů.
Seriál
animovaný
komedie
fantasy

Soudné sestry

1997
Wyrd Sisters
Velká Británie Šest dílů po 25 minutách Animované zpracování zeměplošského románu Soudné sestry (Wyrd Sisters), převedené do šestidílného TV seriálu ve stylu animace starých Dysneyho filmů.
Seriál
animovaný
komedie
fantasy

Johnny a mrtví

1995
Johnny and the Dead
Velká Británie Čtyři díly po 30 minutách TV seriál o Johnnym Maxwellovi a jeho kamarádech, kteří se snaží zachránit hřbitov plný duchů před jeho zbouráním kvůli postavení novostavby na jeho místě.
Seriál
hraný
komedie
fantasy

Velká jízda/Na cestu

1992
Truckers
Velká Británie Třináct dílů po 11 minutách První filmové zpracování jednoho z Pratchettových děl bylo loutkové a nesetkalo se s velkým úspěchem. Proto zůstalo jen u první série ze tří.
Seriál
animovaný
komedie
fantasy