Velký let/Na shledanou

ze série Nómové

(hlasů: 0, průměr: 0)

Hodnocení členů KTP
Koupit na talpress.cz
AnglickyPrvní vydání v češtiněDruhé vydání v češtiněSlovensky
NázevWingsVelký letNa shledanouHor sa k nebesiam
AutorTerry PratchettTerry PratchettTerry Pratchett Terry Pratchett
Autor obálkyJosh KirbyJosh KirbyJosh Kirby Mark Beech
PřekladHelena HrychováJan KantůrekVladislav Gális
Rok vydání1990199620092017
VydavatelDoubleday, Transworld Publishers Ltd.Magnet PressNakladatelství TalpressVydavateľstvo Slovart
Počet stran169184170
ISBN80-85847-75-2978-80-7197-297-6978-80-556-2755-7

Anotace

Druhé vydání série o Nómech. První vydání vyšlo v nakladatelství Magnet Press pod názvem Velký let.

Co všechno musí Muskulín udělat? Najít Vnuka Richarda Arnolda (člověka!), dostat se z Anglie na Floridu (k tomu účelu by mohl ukrást letadlo, nemůže to být přece složitější než ukrást náklaďák), najít cestu ke „komunikačnímu satelitu“ (ať už je to cokoliv) a pak ještě dostat Věc na nebe, aby mohla zavolat Loď a vzít nómy zpět, odkud původně přišli. To všechno je nemožné. Jenže Muskulín to neví, takže to stejně zkusí. Protože na něj spoléhají nómové z lomu – a také je v sázce budoucnost celého nómstva.

Série

Informace o sérii

Nómové

Série Nómové je krátká trilogie určená pro děti o tvorech tak malých a tak rychlých, že je lidské oko není schopné zaznamenat. Tato malá skupina humanoidních tvorů žije v relativním poklidu v prostorách obchodního domu. Tento klid je však narušen ve chvíli kdy se dozvědí, že se má tento dům zbourat. A tak jim nezbývá, než se vydat hledat jiné místo, kde by mohli žít.

U nás tato série vyšla dvakrát. Nejprve v nakladatelství Magnetpress pod názvy Velká jízda, Velký boj a Velký let přeložené Hanou Hrychovou. O pár let později v nakladatelství Talpress v novém překladu od Jana Kantůrka pod jinými názvy Na cestu, Na nepříte, Na shledanou.