Velký boj/Na nepřítele

ze série Nómové

(hlasů: 0, průměr: 0)

Hodnocení členů KTP
Koupit na talpress.cz
AnglickyPrvní vydání v češtiněDruhé vydání v češtiněSlovensky
NázevDiggersVelký bojNa nepříteleDo boja s človekom
AutorTerry PratchettTerry PratchettTerry Pratchett Terry Pratchett
Autor obálkyJosh KirbyJosh KirbyJosh Kirby Mark Beech
PřekladHelena HrychováJan KantůrekVladislav Gális
Rok vydání1990199620092016
VydavatelDoubledayMagnet PressNakladatelství Talpress Vydavateľstvo Slovart
Počet stran156176162
ISBN80-85847-70-1978-80-7197-296-9978-80-556-2466-2

Anotace

Druhé vydání série o Nómech. První vydání vyšlo v nakladatelství Magnet Press pod názvem Velký boj.

Nómové s napětím očekávají Jasný úsvit nových zítřků. Jenže s jasnými úsvity je obvykle ta potíž, že po nich následují zamračené dny. A s deštěm. Život vně Obchodu je o hodně studenější, než si to deset centimetrů vysocí nómové představovali. A taky tam nejsou žádné zdi… celé je to velmi znepokojující. Přesto, nómové se ve svém novém domově – opuštěném lomu – postupně zabydlují. Ale jen do té doby, než se objeví oznámení, že lom bude znovu otevřen. Je jasné, že pak přijdou lidé a začnou dělat nepořádek (jako obvykle). Tentokrát se s nimi nómové chystají bojovat – pokud se jim podaří oživit záhadného draka v hoře.

Série

Informace o sérii

Nómové

Série Nómové je krátká trilogie určená pro děti o tvorech tak malých a tak rychlých, že je lidské oko není schopné zaznamenat. Tato malá skupina humanoidních tvorů žije v relativním poklidu v prostorách obchodního domu. Tento klid je však narušen ve chvíli kdy se dozvědí, že se má tento dům zbourat. A tak jim nezbývá, než se vydat hledat jiné místo, kde by mohli žít.

U nás tato série vyšla dvakrát. Nejprve v nakladatelství Magnetpress pod názvy Velká jízda, Velký boj a Velký let přeložené Hanou Hrychovou. O pár let později v nakladatelství Talpress v novém překladu od Jana Kantůrka pod jinými názvy Na cestu, Na nepříte, Na shledanou.