Smrťova říše

ze série Mapa

(hlasů: 3, průměr: 4.7)

Hodnocení členů KTP
Koupit na talpress.cz
AnglickyČesky
NázevDeath’s DomainSmrťova říše
AutorTerry Pratchett, Stephen BriggsTerry Pratchett, Stephen Briggs
IlustraceStephen BriggsStephen Briggs
PřekladJan Kantůrek
Rok vydání19992000
VydavatelCorgi BooksNakladatelství Talpress
Počet stran24
ISBN80-7197-177-4

Anotace

V pořadí třetí, nádherně barevně vyvedená mapa z populární Zeměplochy, vám ukáže unikátní podrobnosti o tom, kde a jak “žije” Smrť. Ilustrace pořídil výtvarník Paul Kidby, autor obálek mnoha Pratchettových románů a ilustrací v Terry Pratchett portfolio a ve Výtvarném umění Zeměplochy.

Série

Informace o sérii

Mapa

Zeměplocha se stala tak propracovaným světem, že bylo jen otázkou času, než se objeví nějaké mapy. O jejich vytvoření se zasloužil zejména Stephen Briggs s pomocí Terryho Pratchetta, který také pro tyto mapy napsal pár stránek.

Nejprve byla vytvořena velmi podrobná mapa Ankh-Morporku, snad nejpodrobnější mapa ze všech možných fiktivních světů zaplněná ulicemi a náměstími, které všechny nesou vlastní názvy. Všechny tyto názvy pak byly vyčerpávající prací Jana Kantůrka přeloženy do češtiny. Mapa také obsahuje rejstřík očíslovaných významných míst jako jsou třeba cechy nebo strážnice.

Následovala mapa Zeměplochy, která se nesnaží být tak přesná a podrobná jako mapa Ankh-Morporku, ale o to více si s níStephen Briggs pohrál po vizuální stránce.

Třetí v řadě byla vytvořena mapa Lancre, tedy části Zeměplochy, která je po Ankh-Morporku tou nejvýznamější. Tuto mapu ve spolupráci Stephena Briggse nakreslil Paul Kidby, autor obálek zeměplošských románů. I zde byl více kladen důraz na uměleckou stránku věci, než na podrobné detaily.

Poslední mapou je pak Smrťova říše, která je spíše nádherným zobrazením Smrťovi dimenze, ve které přebývá, než mapou v pravém slova smyslu.