kniha ze série Johnny

Johnny a mrtví

(hlasů: 1, průměr: 5)

Hodnocení členů KTP
Koupit na talpress.cz
AnglickyČesky Slovensky
NázevJohnny and the DeadJohnny a mrtvíJohnny a mŕtvi
AutorTerry PratchettTerry Pratchett Terry Pratchett
Autor obálkyPaul KidbyPaul KidbyRoman Balogh
PřekladJan KantůrekVladislav Gális
Rok vydání199319992002
VydavatelDoubledayNakladatelství TalpressColumbus
Počet stran182176
ISBN80-7197-048-480-7136-081-3

Anotace

Druhý díl série o Johnnym, s nímž jsme se setkali poprvé v knize Johnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo. Tentokát Johnny zjistí, že on jediný je shopen vidět duchy mrtvých lidí pohřbených na místním hřbitově. Dozví se, že magistrát chce hřbitov zrušit, pozůstatky mrtvých přestěhovat a vzniklé pozemky zastavět. Když to oznámí svým novým známým, dojde mezi nimi k velkému zděšení. Oni se stěhovat nechtějí a jsou pro to ochotni leccos podniknout. Bohužel jejich svět je nehmotný, a tak si musí vypomoci telekinezí a podobnými metodami, které fungují v obou světech, hlavně na telefony, televize a počítače. Být mrtvý neznamená být hloupý, a tak začíná lítý boj o hřbitov, který je jejich domovem.

Série

Informace o sérii

Johnny

Trilogie o Johnny Maxwelovi je určená pro děti, kdy Johnny se svými kamarády prožívá neuvěřitelná dobrodružství.

V prvním díle Johnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo se snaží zachránit mimozemskou civilizaci, kterou lidé ničí, aniž by si toho byli vědomi.

V druhém díle Johnny a mrtví se pro změnu stane mluvčím za mrtvé, jejichž hřbitov má být zrušen. Johnny je pak jedinou osobou, která duchy vidí a může s nimi i komunikovat. Dospělí mu to, samozřejmě, nevěří, a přisuzují to jeho bujné fantazii.

V posledním díle Johnny a bomba se pak se svými přáteli ocitne v minulosti a snaží zabránit výbuchu bomby, která za druhé světové války dopadla na jejich město.