kniha ze série Johnny

Johnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo

AnglickyČesky
NázevOnly you can save mankindJohnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo
AutorTerry PratchettTerry Pratchett
Autor obálkyPaul KidbyPaul Kidby
PřekladJan Kantůrek
Rok vydání19931998
VydavatelCorgi BooksNakladatelství Talpress
Počet stran186
ISBN80-7197-141-3

Anotace

Johnnymu Maxwelovi je teprve dvanáct, ale jeho starosti by mu možná nezáviděl leckterý dospělý. Rodiče spolu v poslední době nevycházejí právě nejlépe, ve škole má práce až nad hlavu a ke všemu se ještě stane zvláštní věc, která mu zkomplikuje život. Johnny, jako většina dětí jeho věku, rád hraje počítačové hry. Když se ve hře Jen ty můžeš zachránit lidstvo dostává do finále a má zničit poslední lodě zlých mimozemšťanů, objeví se na obrazovce jeho počítače nápis: “Nestřílej, vzdáváme se.” Mimozemšťané požádají Johnnyho o pomoc proti krvežíznivým lidem, kteří se snaží je vyhubit.

Série

Informace o sérii

Johnny

Trilogie o Johnny Maxwelovi je určená pro děti, kdy Johnny se svými kamarády prožívá neuvěřitelná dobrodružství.

V prvním díle Johnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo se snaží zachránit mimozemskou civilizaci, kterou lidé ničí, aniž by si toho byli vědomi.

V druhém díle Johnny a mrtví se pro změnu stane mluvčím za mrtvé, jejichž hřbitov má být zrušen. Johnny je pak jedinou osobou, která duchy vidí a může s nimi i komunikovat. Dospělí mu to, samozřejmě, nevěří, a přisuzují to jeho bujné fantazii.

V posledním díle Johnny a bomba se pak se svými přáteli ocitne v minulosti a snaží zabránit výbuchu bomby, která za druhé světové války dopadla na jejich město.

Knihy ze série

1993
Johnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo
Only you can save mankind
1994
Johnny a mrtví
Johnny and the Dead
1996
Johnny a bomba
Johnny and the Bomb