kniha ze série Johnny

Johnny a bomba

(hlasů: 1, průměr: 4)

Hodnocení členů KTP
Koupit na talpress.cz
AnglickyČesky Slovensky
NázevJohnny and the BombJohnny a bombaJohnny a bomba
AutorTerry PratchettTerry Pratchett Terry Pratchett
Autor obálkyPaul KidbyPaul KidbyRoman Balogh
PřekladJan KantůrekVladislav Gális
Rok vydání199620002002
VydavatelCorgi BooksNakladatelství TalpressColumbus
Počet stran215208
ISBN80-7197-119-780-7136-082-1

Anotace

Když Johnny Maxwell a jeho kamarádi našli paní Tachyonovou, místní žebračku, specializovanou na vybírání popelnic, věděli, že musí něco udělat. Byli ochotni pomoci jakkoliv, nebude-li to ovšem dýcháním z úst do úst. Jenže paní Tachyonová nemá jen vrzající vozík, který všude tahá s sebou, a několik igelitových tašek s pochybným obsahem. Tahle paní vlastní klíč k různým časům, různým epochám, a to včetně válečných dnů dnů v Angliii roku 1941. Johnny a jeho přátelé, včetně počítačové kamarádky Kristy, se tentokrát ocitají v časovém příběhu, v němž jde o mnoho.

Série

Informace o sérii

Johnny

Trilogie o Johnny Maxwelovi je určená pro děti, kdy Johnny se svými kamarády prožívá neuvěřitelná dobrodružství.

V prvním díle Johnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo se snaží zachránit mimozemskou civilizaci, kterou lidé ničí, aniž by si toho byli vědomi.

V druhém díle Johnny a mrtví se pro změnu stane mluvčím za mrtvé, jejichž hřbitov má být zrušen. Johnny je pak jedinou osobou, která duchy vidí a může s nimi i komunikovat. Dospělí mu to, samozřejmě, nevěří, a přisuzují to jeho bujné fantazii.

V posledním díle Johnny a bomba se pak se svými přáteli ocitne v minulosti a snaží zabránit výbuchu bomby, která za druhé světové války dopadla na jejich město.