Aukce na pozůstalost Honzy Kantůrka

Po více jak pěti letech od odchodu českého překladatele Zeměplochy Honzy Kantůrka, se jeho syn Jan Kantůrek mladší rozhodl předat část pozůstalosti po svém otci do rukou jeho fanoušků.

Stane se tak dne 9. 10. 2023 prostřednictvím webové aukce na Aukro.cz.

V nabídce této aukční kolekce můžete najít zejména osobní věci Honzy Kantůrka jako jsou jeho trika, ve kterých jste ho mohli často potkat na conech, autorských čteních a jiných akcích určených pro fanoušky sci-fi a fantasy. Z osobních věcí pak nemůže chybět často používaná placatka, ve které měl Honza vždy rum jako nápoj poslední záchrany. Nejvzácnějším artefaktem je pak jeho klobouk, který k němu patřil tak neodmyslitelně, jako klobouk k Terrymu Pratchettovi.

Kdo si pak vzpomene na amatérské divadelní představení Stráže! Stráže!, ve kterém si Honza Kantůrek zahrál Knihovníka, pak nejspíš nadchne maska vyrobená Honzou pro toto představení ze skořápky kokosu.

Kdo Honzu Kantůrka znal blíže, tak jej nepřekvapí, že měl ve svém držení také nějaké střelné zbraně, a že si pro ně také vlastníma rukama vyrobil kožený zbraňový pás s pouzdrem na zbraň.

Součástí aukční kolekce nejsou jen osobní a zeměplošské věci, ale také předměty související s jeho láskou ke Conanovi a komiksovému Hellboyovi.

Je tu na výběr mnoho upomínkových předmětů z různých akcí, které budou mít citovou hodnotu zejména pro ty, kteří se některé z těchto akcí osobně zůčastnili.

Pro ty, co takový druh vzpomínek postrádají, pak může stačit, že budou mít doma předmět, který Honzovi visel na stěně nebo ležel někde na poličce či v nejhorším (protože Honza měl ve svém pokoji jen omezené množství stěn a poliček) v šuplíku.

Předměty jsou vhodné jako dárek pro přátele nebo členy rodiny, o kterých víte, že by jim nějaká upomínka na Honzu Kantůrka udělala radost.

Pro podrobnou nabídku se podívejte na odkaz na Aukro.cz.

O článku můžete diskutovat na naší facebookové stránce Zeměplocha a KTP.

24.09.2023
Petr Čáp