A Slip of the Keyboard: Collected Non-fiction

ze série Povídky

(hlasů: 0, průměr: 0)

Hodnocení členů KTP
Anglicky
NázevA Slip of the Keyboard: Collected Non-fiction
AutorTerry Pratchett
Autor obálky
Rok vydání2014
VydavatelDoubleday
Počet stran320
ISBN0857521225

Anotace

Slip of the Keyboard spojuje to nejlepší z Pratchettovy literatury faktu o jeho životě, jeho práci a podivnostech světa: od Stařenky Pratchettové po Gandalfův milostný život; od banánových daiquiri po knihy, které ho inspirovaly; od jeho spisovatelských začátků až po nespravedlnosti, proti kterým bojoval až do konce.

Se svým pověstným humorem, lidskostí a nezapomenutelným zacházením se slovy nabízí tato kolekce pohled samotného Terryho Pratchetta na jeho vlastní osobu. Na muže a chlapce, bibliofila a počítačového geeka, mistra v nošení klobouků, na orangutany a na právo na dobrou smrt.

Předmluvu k této sbírce textů na různá témata napsal Neil Gaiman.

Série

Informace o sérii

Povídky

První souborné vydání povídek Terryho Pratchetta vyšlo v České republice v roce 2004 pod názvem Divadlo krutosti. Jednalo se o fantasy povídky všeho druhu.

Teprve až od roku 2012 začaly vycházet Terryho povídkové sbírky ve Velké Británii. Mrknutí obrazovky (A Blink of the Screen: Collected ShortFiction) víceméně obsahuje povídky již zveřejněné v Divadle krutosti. V roce 2014 následovala druhá sbírka A Slip of the Keyboard: Collected Non-fiction, která zatím nevyšla v češtině. Jedná se spíše o jakási pojednání či myšlenky Terryho Pratchetta na různá témata, než o povídky.

V ten samý rok začal také vycházet cyklus povídkových sbírek, který je určen spíše pro děti, který však nepostrádá Pratchettovu fantasii a hravost. Všechny tyto čtyři díly vyšly již v češtině pod názvy Draci na hradě Ruinově, Falešný plnovous vánočního dědečka, Ježibabin vysavač a jiné příběhy a Pračlověk, který cestoval časem. Povídky se většinou odehrávají v Postružinově a jeho okolí, i když na sebe příliš dějově nenavazují.